عوامل مؤثر بر توسعه صنایع دستی

عوامل مؤثر بر توسعه صنایع دستی

عوامل مؤثر بر توسعه صنایع دستی

گردشگری و صنایع دستی

در رده بندی مهمترین منابع درآمد زای جهان، صنعت اکتشاف نفت و بهره برداری از آن به عنوان پردرآمدترین فعالیت صنعتی اعلام شده، پس از آن صنعت خودروسازی و در رتبه سوم گردشگری و جذب گردشگر قرار دارد.
بر طبق سند چشم انداز کشور در افق ۱۴۰۴، ایران باید بتواند ۲۰ میلیون گردشگر تا زمان فوق جذب نماید، اما متأسفانه به دلایل مختلفی از جمله عدم زیر ساخت های مناسب برای آسایش و پذیرش گردشگران، عدم اطلاع رسانی کافی و مناسب از جذابیت های متنوع مناطق گردشگری و ،… هنوز میزان ورود گردشگران خارجی در ایران بسیار ناچیز است. این موضوع به خصوص پس از مقایسه میزان ورود گردشگر و درآمد حاصل از آن در ایران به نسبت کشورهایی مثل چین و هند که از وجوه مختلف مثل تنوع اکوسیستمی، سابقه هنر و تمدن، تنوع آداب و رسوم و … تقریبا مشابه ایران هستند، بیشتر جلب نظر می نماید.

عوامل مؤثر بر توسعه صنایع دستی

گردشگری همچنین به دلیل این که قادر است به رهایی کشور از اقتصاد تک محصولی و کم شدن مشکل بیکاری بخصوص در مناطق محروم کمک نماید، قابل توجه است. نیاز به راه حلی
سریع برای بیکاری بخصوص پس از پیشرفت سریع کم آبی و بی آبی سال های اخیر در بسیاری از نقاط ایران که موجب افزایش بیکاری تعداد کثیری از کشاورزان شده و همچنان خواهد شد، بیشتر احساس می شود. از سوی دیگر اشیای صنایع دستی به عنوان اجزای ملموس و صنعتگر و مهارت هایش، به عنوان اجزای ناملموس فرهنگی جزء منابع بسیج شده در صنعت گردشگری هستند.
بررسی عوامل مؤثر بر توسعه صنایع دستی در کردستان به عنوان یکی از استان های پرجاذبه اما محروم، می تواند روشنگر چگونگی رابطه دو صنعت گردشگری و صنایع دستی بوده و به ایجاد رابطه ای مناسب و فعال بین این دو مقوله کمک نموده، زمینه رشد اقتصادی کشور را فراهم آورد.

جهت خرید صنایع دستی ایران از محصولات سایت ما دیدن کنید ، پرشین آرت فروش صنایع دستی

برای ورود به فروشگاه صنایع دستی پرشین آرت کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید ؟ پیام از طریق واتساپ